Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Spotkanie eksperckie w ramach projektu ENERSELVES programu Interreg Europe

Logo ENERSELVESEksperci z Malty, Szwecji, Włoch i Hiszpanii odwiedzili województwo świętokrzyskie w celu wymiany doświadczeń związanych z energooszczędnością w budynkach użyteczności publicznej, a także odnawialnymi źródłami energii. Spotkanie w Polsce jest już czwartym międzyregionalnym wydarzeniem w ramach międzynarodowego projektu ENERSELVES programu Interreg Europe realizowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Spotkanie odbyło się w budynku ENERGIS należącym do Politechniki Świętokrzyskiej, który wpisuje się w tematykę projektu, ponieważ jest obiektem samowystarczalnym energetycznie. Spotkanie otworzył Grzegorz Gałuszka, Przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą. Następnie prof. dr hab. inż. Jerzy Zbigniew Piotrowski, Kierownik Katedry Fizyki Budowli i Energii Odnawialnej omówił funkcjonowanie budynku ENERGIS, a także dokonał praktycznej prezentacji instalacji w budynku.

W spotkaniu uczestniczyli świętokrzyscy przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w misji wyjazdowej na Wystawę Światową ASTANA EXPO. Mieli okazję podzielić się doświadczeniami w ramach działalności swoich firm, a także zaprezentować ich działalność. Marek Popowicz z firmy ECO VOLTAIKA zaprezentował samochód energooszczędny z zamontowanymi na dachu panelami fotowoltaicznymi. Pokazał również innowacyjne instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii do celów użytkowych. Swoją szeroką ofertę i innowacyjne rozwiązania technologiczne zaprezentowali również: Sylwia Stelmaszczyk z firmy Ekoenergia Polska, Łukasz Kalina z EnerkoEnergy z firmy Eko Palnik, Łukasz Koziołek z 4Industry, Paweł Woyczyński z BikoSerwis, a także Katarzyna Ambroż z firmy Eko Palnik.

Jednym z punktów programu spotkania eksperckiego była prezentacja Michała Zatorskiego z Akademii Przedsiębiorczości w Skarżysku Kamiennej, który opowiedział o konieczności profesjonalnego szkolenia kadr w dziedzinie odnawialnych źródeł energii w województwie świętokrzyskim. Okazało się, że niektóre z firm, tak jak np. Enerko Energy w 90% zatrudniają absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej.

Wizyta ekspertów zagranicznych zakończy się wizytą w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej, gdzie goście zagraniczni będą mieli okazję zobaczyć kotły kogeneracyjne i zapoznać się z efektami termomodernizacji budynków uzdrowiskowych. Dodatkowo goście odwiedzą powiat kazimierski, gdzie dzięki nowo odkrytym gorącym źródłom ogrzewana jest szkoła w Cudzynowicach.

Data dodania: środa, 13 września 2017
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9820
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8983
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8895
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8860
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2018
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego